Манчестър Сити записа шеста поредна победа от началото на новия сезон

...

Ман Сити с 6 от 6 от началото на сезона в Англия

Манчестър Сити записа шеста поредна победа от началото на новия сезон в Премиър лийг, откакто първенците надиграха с 2:0 Нотингам Форест на „ Етихад Стейдиъм “. Още до 14-ата минута „ жителите “ означиха своите попадения чрез Фил Фоудън (7`) и Ерлинг Холанд (14`). В самото начало на второто полувреме домакините останаха с човек по-малко, след като Родри изпусна нервите си и получи пряк червен картон. Това обаче не попречи на отбора на Пеп Гуардиола, който изигра по доста прагматичен метод втората част,  да остане със стопроцентов актив.
Гуардиола  направи три промени от този дуел. Йошко Гвардиол и Мануел Аканжи стартираха на местата на Нейтън Аке и Серхио Гомес. Жереми Доку започна на мястото на контузения Бернардо Силва. Матеус Нунеш за първи път бе титуляр за Сити в Премиър лийг. Джак Грийлиш, който не бе играл от 27 август, остана на пейката за началото. Пет промени предприе Стив Купър. Нуно Тавареш, Муса Ниаките, Уили Боли, Серж Орие и Николас Домингес, който дебютира, започнаха за гостите.
Шампионите взеха ранен задатък. В седмата минута Родри изостри многоходова офанзива на домакините с съвършен пас от дълбочина към Уокър в наказателното поле. Десният бек от въздуха върна към Фоудън, който стреля до близката греда. Според статистиката на " Опта " цели 46 подавания са предшествали попадението на британския национал.

След още седем минута преднината на Манчестър Сити бе удвоена. Този път създателят на първото попадение Фоудън изведе добре отдясно Матеуш Нунеш, а новото попълнение на „ жителите “ центрира съвършено към далечната греда, където Холанд бе оставен самичък и засече с глава за 2:0.

Към 27-ата минута статистиката показваше 89% надзор над топката от страна на домакините. В 31-вата Доку преодоля един противник отляво, след което откри Алварес е наказателното поле. Аржентинецът се обърна и опита изстрел от близко, само че Боли блокира.

В последните 15 минути Сити понижи оборотите, а Форест изнесе играта по-напред, само че нови забавни обстановки нямаше.

В самото начало на второто полувреме изцяло излишно Родри изпусна нервите си. Гибс-Уайт го нападна малко по-бурно към флагчето за осъществяване на корнер, след което испанецът сложи ръцете си на врата на своя противник и справедливо получи пряк червен картон. Гурдиола извади Доку и включи Калвин Филипс, който се включи добре. В 58-ата минута гостите можеха да се възползват от численото си преимущество. Ауоний изскочи зад защитата, само че не съумя да трансферира Едерсон. Впоследствие двамата също се поддадоха на нервите си се сбутаха, само че бързо бяха разтървани.

Сити трябваше да се прибере и да се пази, като рядко опитваше да контраатакува. В 77-ата минута обаче Холанд пропусна страхотна допустимо да убие дефинитивно интригата. Кайл Уокър доста хубаво откри Аке непосредствено от фаул. Бранителят незабавно потърси Холанд на далечната греда, само че от няколко метра норвежецът не съумя да откри вратата.

Опитът за напън на гостите в последните минути не даде резултат и по този начин победния ход на Сити продължи. Най-близо бе Еланга в добавеното време, само че Едерсон мазета.
Източник: novsport.com